Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Sosyal Bilgiler öğretmenleri Tarih veya Coğrafya alanına geçiş yapabilir mi?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: Atama ve Görevlendirme İşlemleriSosyal Bilgiler öğretmenleri Tarih veya Coğrafya alanına geçiş yapabilir mi?
Kadir KAĞITÇI asked 6 ay ago

Sosyal Bilgiler öğretmenleri Tarih veya Coğrafya alanına geçiş yapabilir mi?

1 Answers
Admin Destek answered 6 ay ago

Sayın Hocam,

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları Atamalarda Dikkate Alınacak Hususlar başlıklı 7. Maddenin 2. Fıkrasında şöyle denilmektedir:

(2) Türkçe, Sosyal Bilgiler, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri alan öğretmenliklerine kaynak teşkil eden programlardan mezun olanlarla, ihtiyacın karşılanamaması durumunda Türkçe alanına Türk Dili ve Edebiyatı; Sosyal Bilgiler alanına Tarih ve Coğrafya; İlköğretim Matematik alanına Matematik; Fen Bilimleri alanına Fizik, Kimya ve Biyoloji alan öğretmenliklerine kaynak teşkil eden programlardan da mezun olanların ataması yapılabilir.

Yapılan alan değişikliği duyurusunda “mezuniyetleri itibarıyla atanmaları Talim ve Terbiye Kurulunun yukarıda belirtilen kararında farklı bölüm mezunlarınca ihtiyacın karşılanamaması şartına bağlı (ikinci öncelikli) olanların bu alanlara geçmek üzere yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.” denilerek yukarıdaki maddeye atıfta bulunulduğu açıkça ifade edilmekte ve bu alanlarda yapılacak başvuruların reddedileceği belirtilmektedir.

2018 Alan Değişikliği Atama Duyurusu ve Takvimi

http://www.webdeogren.com/forum/index.php?topic=20141.0