Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Soru 34: Şube sayısı 8'den az olan okullara FP-Btr görevlendirmesi yapılır mı?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: FP-BtrSoru 34: Şube sayısı 8'den az olan okullara FP-Btr görevlendirmesi yapılır mı?
Admin Admin sormuş 1 hafta önce

Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 1. maddesi gereği “şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.” denilmektedir.

– Buna göre şube sayısı 8 ve 8’den fazla olan okullara görevlendirmeler öncelikli olarak yapılacaktır. [Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 1. maddesi]

– Bu okullara görevlendirmeler yapıldıktan sonra şube sayısı 8’den az olan okullara görevlendirme yapılabilecektir. (Benim kanaatim.)

– Geri kalan okullar bu görevlendirilen FP-Btr öğretmenlerine eşit şekilde dağıtılacaktır. (Benim kanaatim.)

– İlkokul ile ortaokul birlikte olan okullardaki şube sayıları birlikte düşünülmemelidir. İlkokul farklı bir kurum kodu olan ayrı bir okul ortaokul ise farklı bir kurum kodu olan ayrı bir okuldur. Bina yetersizliğinden dolayı aynı binayı kullanmaktadırlar. Bina olması durumunda bu okullar birbirinden ayrılacaktır.