Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Soru 30: FP-Btr öğretmeni birden fazla okulda görevlendirilebilir mi?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: FP-BtrSoru 30: FP-Btr öğretmeni birden fazla okulda görevlendirilebilir mi?
Admin Admin sormuş 3 gün önce

Btr öğretmenleri birden fazla okulda btr öğretmeni olarak görevlendirilebilirler.

Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 1. maddesinin son paragrafı gereği,

– Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.

Örnek 1 : Bir ilçe/köy-kasabada bir FP-Btr varsa ilçedeki tüm okulların sorumluluğu onda olur.

Örnek 2 : Bir ilçede 3 FP-Btr varsa ilçedeki okulların sorumluluğu bu 3 FP-Btr’ye eşit şekilde dağıtılacaktır.

Örnek 3 : Bir Merkez İlçede 10 Fp-Btr varsa ve Merkez ilçede 30 okul varsa bu okulların sorumluluğu bu 10 FP-Btr’ye eşit şekilde dağıtılacaktır.