Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Soru 20: FP-Btr öğretmenleri kaç saat derse girmek zorundadır?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: FP-BtrSoru 20: FP-Btr öğretmenleri kaç saat derse girmek zorundadır?
Admin Admin sormuş 1 ay önce
1 cevap yazılmış
Admin Admin cevapladı 2 hafta önce

Sayın Hocam,

Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 3. maddesi gereği, Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

Buna göre;

– Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları (yani okullarında kaç saat ders varsa) ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Örneğin 6 saat varsa 6, 20 saat varsa 20 saat dersine girecektir.

– 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir. Yani kendi okulunda FP-Btr görevi verilebilecektir.

– Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır.

– Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi verilmeyecektir.

Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı için TIKLAYINIZ.

Refik Açıkel replied 6 gün ago

Hocam bu yazıyı gösterdik.Bunu ekleyerek dilekçe yazdık.Bakanlığın yazısını hiçe sayıp okul müdürü 15 saat derse girmek istemiyorum diye tutanak imzalatmaya çalışmış. Mevzuat bilmeyen idarecilere laf anlatmak imkansızmış onu anladık.