Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Soru 13: FP-Btr çalışma saatleri nasıldır?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: FP-BtrSoru 13: FP-Btr çalışma saatleri nasıldır?
Admin Admin sormuş 2 ay önce

Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 10. maddesinde “FP-BTR olarak görevlendirilen öğretmenlere “Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde” için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler “eğitim öğretim saatleri dışında” mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.” ve 11. maddede “……Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak……” denilmektedir.

Buna göre FP-Btr öğretmenleri FP-Btr öğretmeni olarak görevlendirildikleri okulun eğitim öğretim saatine göre çalışmakla yükümlüdür. Ayrıca ikili eğitim yapan okullarda da sabahçı grupla görevlendirilen öğretmenler sabahçı grubun eğitim öğretim yaptığı saatlerde öğleci grupta görevlendirilen öğretmenler ise öğlenci grubun eğitim öğretim yaptığı saatlerde FP-Btr öğretmenliği görevini yürütmekle yükümlüdür.

Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım;

İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır.

Örnek 2- Tekli eğitim yapan bir ortaokulda btr 08:30 ile 14:00 arasında çalışır. (Saatler okulların giriş çıkış ve teneffüs saatlerine göre 10-20 dakika değişebilir.)

Örnek 3- İkili öğretim yapan okullarda sabahçı grupta görevlendirilen btr 07:00 ile 12:40 arasında çalışır. (Saatler okulların giriş çıkış ve teneffüs saatlerine göre 10-20 dakika değişebilir.)

Örnek 4- İkili öğretim yapan okullarda öğleci grupta görevlendirilen btr 12:50 ile 18:00 arasında çalışır. (Saatler okulların giriş çıkış ve teneffüs saatlerine göre 10-20 dakika değişebilir.)

Örnek 5- Liselerde görevlendirilen btr 08:30 ile 16:00 arasında çalışır. (Saatler okulların giriş çıkış ve teneffüs saatlerine göre 10-20 dakika değişebilir.)