Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kaymakamlıkta görevlendirilen norm fazlası öğretmen

Son Sorular ve CevaplarıKategori: Ekders - Maaş - Fark İşlemleriKaymakamlıkta görevlendirilen norm fazlası öğretmen
Hatice sormuş 3 hafta önce

Kaymakamlık oluru ile kaymakamlık proje ofisinde görevlendirilen öğretmene kadrosunun bulunduğu okul tarafından 18 saat ödeme yapılır mı? 

3 cevap yazılmış
Admin Admin cevapladı 3 hafta önce

Sayın Hocam,

Ekders kararın 16. Maddesinin c. fıkrasının 2. bendinde

“(2) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez.” denilmektedir.

Ekders kararı indirmek için TIKLAYINIZ.

Hatice cevapladı 3 hafta önce

Sayın hocam yani net olarak cevap; Evet ödenir mi?
 

Admin Admin replied 3 hafta ago

Ödenmez Hocam.

Hatice replied 3 hafta ago

Kusura bakmayın paylaşılan metin kısmını okuyunca sanki ödenir anlamı çıkardığınız düşündüm. Biz ayrıca 2007/19 sayılı genelgenin 14 maddesi incelediğimizde Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanılabilmesi için öncelikle merkez teşkilâtındaki geçici
görevlendirmelerin Bakan veya Personel Genel Müdürünün onayı, taşra teşkilatındaki geçici
görevlendirmelerin ise Bakan veya valilik onayı ile yapılmış olması gerekmektedir. Bu
yetkililer dışındaki görevlilerce onaylanan görevlendirme işlemleri bu madde kapsamında
değerlendirilmeyecektir. Dendiğinden kaymakamlık oluru ile bu ücret ödenmez anlamı da çıkardık.

Hatice cevapladı 3 hafta önce

Sayın hocam mevzuatı net olarak yorumlayamıyoruz. Sizin verdiğiniz cevap ödenmez haftalık 18 görevlendirme ücreti mi ödenmez yoksa koordinatörlük olarak ödediğimiz 6 saat mi ödenmez ya da her ikisi de mi ödenmez.